Si e kujtojnë të rinjtë e LSI Luzhin, gruan që e donin të majtë e të djathtë (VIDEO NGA JALA)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:07 06-02-2018 Si e kujtojnë të rinjtë e LSI Luzhin, gruan që e donin të majtë e të djathtë (VIDEO NGA JALA)

Ish-anëtarja e kryesisë së LSI e cila së fundmi ka mbajtur detyrën e drejtoreshës së shërbimit spitalor, Luzhiana Abazi, është ndarë nga jeta para kohe pas betejës me sëmundjen e rëndë.

Ikja e saj ka prekur gjithkënd që e ka takuar qoftë dhe vetëm një herë në jetë. Luzhi, siç i thërrisnin miqtë Luzhianës, ishte gruaja që e donin të majtë e të djathtë, gruaja e cila pavarësisht betejës me sëmundjen e saj, interesohej për shëndetin e të tjerëve.

Kjo është një video e rrallë e publikuar nga vetë Luzhiana nga kampi i Jalës teksa kërcen vallen e Tropojës.

“E si mund të rrija në Kampin e Jalës pa kërcy vallen e Tropojës”, shkruante Luzhi.

Dhe është kjo pikërisht mënyra se si e kujtojnë sot të rinjtë gruan energjike e luftarake që pavarësisht betejës... në fund nuk ia doli dot...

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030676126480103
array(1) { ["section"]=> string(97) "si-e-kujtojne-te-rinjte-e-lsi-luzhin-gruan-qe-e-donin-te-majte-e-te-djathte-video-nga-jala-109311" }