Si është një javë shqiptare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:02 09-05-2016 Si është një javë shqiptare

Gazetari, pedagogu dhe aktivisti i zellshëm i shoqërisë civile, Erion Kristo përmes një ironie therëse bën një përmbledhje të asaj që ai e quan “Java shqiptare”.

“E hënë- aksidente
E martë- krim në familje
E mërkurë- përdhunime
E enjte- parlament
E premte- zonë e lirë
E shtunë- tallava
E diel- bëjmë qoka”, liston Kristo ndërsa përmbyll ironikisht:

“Prandaj ju ftuam në Javen "Për Shqipërinë", po ju me zor reaguat”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021163940429688
array(1) { ["section"]=> string(33) "si-eshte-nje-jave-shqiptare-39920" }