Si i bëhej publicitet pijetores shqiptare në 1923, reklama e rrallë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:46 03-03-2016 Si i bëhej publicitet pijetores shqiptare në 1923, reklama e rrallë (FOTO)

Reklamat kanë ekzistuar që herët në Shqipëri. Sigurisht krahasuar me vende europiane nuk janë edhe aq të hershme, por kjo reklamë daton që prej 1923 në Shqipëri.

Është në gegërisht dhe reklamohet një pijetore, që sot e quajmë bar, apo lokal. Dhe pijetorja ofronte verë dhe raki.

‘’Pjetorja e Puntors si do me shërbye e jo me marrë m’qafë popullin me pije, man venë e raki’’,s hkruhet në reklamën që e sjell për publikun Bep Çoba. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Opera Awards”, Ermonela Jaho pjesë e çmimeve prestigjoze të operas
Opera Awards nominon sopranon Ermonela Jaho, si mund ta votoni që të triumfojë »
Article Logic
Execution time: 0.017647981643677
array(1) { ["section"]=> string(77) "si-i-behej-publicitet-pijetores-shqiptare-ne-1923-reklama-e-rralle-foto-34075" }