Si ishin, si janë...Legjendat e muzikës shqiptare Aleksandër Gjoka e Dashnor Diko pas shumë vitesh

Publikuar tek: kulture-art, më 20:51 12-12-2015 Si ishin, si janë...Legjendat e muzikës shqiptare Aleksandër Gjoka e Dashnor Diko pas shumë vitesh

Ata janë legjendat e muzikës shqiptare dhe shembulli tipik i asaj çfarë duhet të përfaqësojnë artistët.

Në kohën e tyre nuk kishte zënka me shishe kokës për punë pikësh por darka mes miqsh e kitara si këto. Aleksandër Gjoka e Dashnor Diko, ndonëse kanë kaluar shumë vite, vazhdojnë ta ruajnë miqësinë e tyre.

Kjo është foto më e fundit e dy legjendave jeta e të cilëve ka ndyshuar shumë por ka lënë të paprekur miqësinë.

diko.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto-lajm/ Mali i Moravës në këto pamje të papërsëritshme
Genci Fuga gjen një ide gjeniale për të tërhequr vëmëndjen: Ejani...ku i dihet »
Article Logic
Execution time: 0.023772954940796
array(1) { ["section"]=> string(101) "si-ishin-si-jane-legjendat-e-muzikes-shqiptare-aleksander-gjoka-e-dashnor-diko-pas-shume-vitesh-27620" }