Si jetonin dhe kalonin pushimet shqiptarët në 1984-n, një realitet shumë ndryshe nga i sotmi (FOTOGALERI)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:04 10-08-2017 Si jetonin dhe kalonin pushimet shqiptarët në 1984-n, një realitet shumë ndryshe nga i sotmi (FOTOGALERI)

Një realitet shumë ndryshe nga i sotmi, shfaqet në fotot e publikuara nga fotografi i mirënjohur Ferdinando Scianna në Tiranë dhe Durrës.

Është vera e vitit 1984 dhe shumë shqiptarë i janë drejtuar plazhit.  Pushime me arançata, kamardare dhe argëtime te krijuara me kushte rrethanore. Ç'ka vihet re në foto, janë parrullat e PPSH të vendosura kudo.

Shihni fotogalerinë e më poshtme:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turistët mbërrijnë në liqenin çudibërës në Gramsh, s’u besojnë syve nga ajo që shohin
Drimadhë, destinacioni turistik i vitit në Europë »
Article Logic
Execution time: 0.023476839065552
array(1) { ["section"]=> string(108) "si-jetonin-dhe-kalonin-pushimet-shqiptaret-ne-1984-n-nje-realitet-shume-ndryshe-nga-i-sotmi-fotogaleri-88701" }