"Si të duken çizmet e Monikës", Rama ironizon gazetarët: Keni ftohje?

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 10-12-2018

Gjatë fjalës së tij drejtuar studentëve, kryeministri Edi Rama ka sulmuar edhe gazetarët të cilët sipas tij nuk pyesin asnjëherë për arsimin.

"Keni dëgjuar ndonjë gazetar që të pyesë për arsimin? Si i ke marrëdhëniet me Lulin? Si i ke marrëdhëniet me Monikën? Si të duken çizmet e Monikës? Keni ftohje, jeni të ngrohur? Gjëra që nuk i interesojnë asnjërit. Të gjithë janë nëpër banaqe që ju të bëni vezën e kuqe për ta. Punë e madhe pastaj se ca bëhet me universitetin e me vendin tonë, tha Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Kush jam unë Zoti", Rama u flet studentëve për doktoraturat: Vetë s'kam marrë kurrë titull dhe...
'Protestohet për tarifën e përsëritsave', ish sekretari i ministrisë së Arsimit: Qeveria të rrijë larg...(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.015922069549561
array(1) { ["section"]=> string(71) "si-te-duken-cizmet-e-monikes-rama-ironizon-gazetaret-keni-ftohje-144591" }