Si të zhdukësh EKZORCIZMIN...nëpërmjet celularit. KARDINALI shqiptar tërheq vëmendjen e pjesëmarrësve

Publikuar tek: aktualitet, më 16:34 16-04-2018 Si të zhdukësh EKZORCIZMIN...nëpërmjet celularit. KARDINALI shqiptar tërheq vëmendjen e pjesëmarrësve foto ilustruese

Ditën e sotme rreth 200 persona të cilët pretendonin se ishin prekur nga sindromat e ekzorcizmit, janë mbledhur në Vatikan për një kurs një javor që do të zhvillohet nga predikuesit katolikë.

Pjesëtarët, shumica e të cilëve ishin priftërinj, do të ndjekin leksionet për rreth një javë duke biseduar për tema të ndryshme, nga arkeologjia dhe faktet në Afrikë, e deri në dallimet mes pushtimeve nga djalli dhe sëmundjeve mendore.

Njëri prej udhëheqësve kryesorë të këtij kursi është dhe Kardinali shqiptar Ernest Simoni, i cili ka tërhequr vëmendjen e veçantë të të gjithë pjesëmarrësve, duke treguar edhe zhdukjen e ekzorcizmit nga celularët.

“Të pushtuarit nga ekzorcizmi më telefonojnë dhe kështu veproj”, ka thënë Kardinali 89 vjeçar, i cili ka shpjeguar se si ai lutej në latinisht për zhdukjen e djallit nga pacienti nëpërmjet telefonit celular.

Ekzorcizëm në gjuhën e predikuesve konsiderohet pushtimi i trupit të njeriut nga djalli, i cili e detyron të pushtuarin të veprojë në kundërshtim të vullnetit të tij. Kisha katolike ka bërë me dije se numri i të prekurve nga ekzorcizmi është çdo ditë në rritje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, një i plagosur (EMRI)
Kukan jep LAJMIN E MADH për Shqipërinë, ja kur do hapen negociatat »
Article Logic
Execution time: 0.018315076828003
array(1) { ["section"]=> string(105) "si-te-zhdukesh-ekzorcizmin-nepermjet-celularit-kardinali-shqiptar-terheq-vemendjen-e-pjesemarresve-117099" }