Siguria ushqimore/ FRPD protestë te Drejtoria e AKU në Durrës, qëllojnë me perime ndërtesën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 19-05-2019 Siguria ushqimore/ FRPD protestë te Drejtoria e AKU në Durrës, qëllojnë me perime ndërtesën

Anëtarët e FRPD janë ngritur në protestë ditën e sotme para Drejtorisë së AKU.

Të rinjtë demokratë kanë qëlluar me perime drejt AKU në Durrës.

Protesta e tyre përkon me sensibilizimin për sigurinë ushqimore pas denoncimeve të bujshme.

Sipas të rinjve demokratë, AKU nuk po ushtron si duhet detyrën, pasi pretendojnë se po lejojnë të shiten në treg ushqime që dëmotojnë konsumatorët dhe se është kthyer në gjobë-mbledhëse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02520489692688
array(1) { ["section"]=> string(96) "siguria-ushqimore-frpd-proteste-te-drejtoria-e-aku-ne-durres-qellojne-me-perime-ndertesen-164862" }