Sipas sondazhit të IPR: LSI shpërthim surprizues në Durrës

Publikuar tek: politike, më 20:48 21-06-2015 Sipas sondazhit të IPR: LSI shpërthim surprizues në Durrës

LSI sipas sondazhit të IPR Marketing ka pësuar një rritje surprizuese .

Kështu Partia Lëvizja Socialiste për Integrim në sondazhin e orës 19:00-20:30 ka një përqindje prej 16-20%. Partia Socialiste 28-32 % ndërsa PD 32-36%.

Padyshim që ky është një rezultat surprizë po t’i referoheshim përqindjeve të LSI në Durrës në vitin 2009 apo përqindjes në vitin 2013.

Në 2009-ën LSI kapi në Bashkinë e re Durrës  diku rreth 5.98%, ndërsa në 2013-ën në Bashkinë e re Durrës 7.81%.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EXIT POLL 2/ IPR Marketing publikon rezultatet për kandidatët deri në orën 18:00
EXIT POLL/ IPR: Në Tiranë kryeson ASHE. Ja rezultatet e Durrësit dhe Shkodrës »
Article Logic
Execution time: 0.024368047714233
array(1) { ["section"]=> string(63) "sipas-sondazhit-te-ipr-lsi-shperthim-surprizues-ne-durres-14269" }