Situata e furnizimit me energji, OSHEE: 4 fidera të stakuar për shkak defektesh

Publikuar tek: ekonomi, më 15:13 08-01-2017 Situata e furnizimit me energji, OSHEE: 4 fidera të stakuar për shkak defektesh

Si pasojë e motit të keq me temperatura të ulëta dhe reshje bore e ngrica në zonat malore, në rrjetin elektrik të shpërndarjes janë shfaqur probleme në linjat e tensionit të mesëm dhe të ulët. Rreth 1800 punonjës të OSHEE janë angazhuar në terren për riparimin e avarive.

Aktualisht, rajonet më të prekura nga difektet vazhdojnë të jenë ai i Burrelit dhe Kukësit për shkak të motit të keq me reshje dëbore dhe erëra të forta. Nga grupet e terrenit të OSHEE-së po punohet për riparimin e difekteve në kohë sa më të shpejtë në të gjithë vendin.

Zonat që janë pa energji:

Rajoni Tirane: Fshatrat: Kasalle, Vishaj, Damjan, Prush.

Rajoni Kukës: Pjeserisht Zaje, Domaj, Mal zi , Lekbibaj,Bujan.Kishaj.

Rajoni Burrel: Fshati:Ish.Kom.Fan Shtrungaj,Nensheg,Bisak,Klos,Fan,Katun I Ri,Konaj,Shengjin,Petesh,Zall-,Autostrada, Fushe Gjorm Pjeserisht, Zhej Vogel Pjeserisht, Fshat Laç Pjeserisht. Fshatrat (Milot,Mali Bardhe.Shete,Skuraj,Mal Milot dhe Ujsjellesi Milot. Fashtrat (Dilknisht, Leftere, Selite, Vinjolle, Daul, Skuraj, Gernac, Gallate).

Zonat ku është kthyer energjia: 

Rajoni Burrel: Fshatrat :Tarazh,Mollaj,Trojze,Prosek, BungaJ,Valc, Malaj,Vjollec,Perlat.

Rajoni Korce: Fshatrat Bishnice, Jolle, Shpell.

Rajoni Elbasan: Cerrik, Paper, Gjrgjan, Shales.

Nga grupet e terrenit te OSHEE-se po punohet per riparimin e difekteve ne kohe sa me te shpejte ne te gjithe vendin.

Te gjitha linjat e TL dhe N/Stacionet  jane ne skeme normale furnizimi me energji elektrike

Te gjithe fiderat qe furnizojne me energji elektrike Hidrovoret jane ne pune

Te gjithe fiderat qe furnizojne spitalet dhe institucionet e rendesise se vecante jane ne pune

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033627986907959
array(1) { ["section"]=> string(83) "situata-e-furnizimit-me-energji-oshee-4-fidera-te-stakuar-per-shkak-defektesh-64935" }