Situata e përmbytjeve, Balla në Cërrik: Po lajmërojmë banorët për evakuim

Publikuar tek: aktualitet, më 14:15 01-12-2017 Situata e përmbytjeve, Balla në Cërrik: Po lajmërojmë banorët për evakuim

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ndodhet në Cërrik dhe po monitoron situatën e vështirë nga përmbytjet në këtë qytet.

Në një lidhje telefonike për news 24 Balla tha se ka komunikuar me banorët e Cërrikut për evakuimin. Nërsa, theksoi se situate më e vështirë është në fshatin Papër.  

“Pjesa e Cërrikut paraqitet më problematike, kryesisht në zonën e Paprit. Ne kemi komunikuar me banorët për evakuimin e disa prej tyre që janë më të rrezikuar. Lumi Shkumbin është gjithnjë problematik. Janë marrë masat për zhbllokimin e kanaleve”, është shprehur Balla.    

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erzeni del nga shtrati, Sukthi noton në ujë, përmbyten dhjetëra banesa (VIDEO)
Mblidhet shtabi i Emergjencave në Shkodër, marrin pjesë gjithë kryetarët e Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.018141984939575
array(1) { ["section"]=> string(78) "situata-e-permbytjeve-balla-ne-cerrik-po-lajmerojme-banoret-per-evakuim-101523" }