Situata e përmbytjeve, Shkumbini del nga shtrati, rrezikohen disa banesa

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 01-12-2017 Situata e përmbytjeve, Shkumbini del nga shtrati, rrezikohen disa banesa

Situatë e vështirë nga përmbytjet paraqitet edhe në qarkun e Elbasanit.

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë vendin që nga dita e djeshme kanë bërë që lumi Shkumbin të dalë nga shtrati në disa zona dhe si pasojë rrezikohen banesat pranë lumit.

Situatë kritike ka krijuar edhe lumi në Bishqem dhe Pajovë.

Prefekti i Elbasanit, Maksim Malaj ka vizituar nga afër këtë zonë problematike, ku ka kërkuar të merren masa dhe të evakuohen banorët në raste rreziku. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shemsi Prençi bën paralajmërimin e fortë: Pas orës 15.00 mos dilni në rrugë, kush s’ bindet do të evakuohet me forcë nga banesa
Ministrja Etilda Gjonaj jep lajmërimin ‘bombë’ për të gjithë të burgosurit »
Article Logic
Execution time: 0.012935161590576
array(1) { ["section"]=> string(77) "situata-e-permbytjeve-shkumbini-del-nga-shtrati-rrezikohen-disa-banesa-101508" }