Situata e trazuar politike në Shqipëri, Lu dhe Vlahutin drekojnë në mes të Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:26 17-05-2018 Situata e trazuar politike në Shqipëri, Lu dhe Vlahutin drekojnë në mes të Tiranës Donald Lu-Romana Vlahutin

Teksa Shqipëria po zien për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm,Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, ambasadorët më me infulencë në Shqipëri drekojnë së bashku në një nga restorantet e njohura në Tiranë.

 Ambasadori i SHBA, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-Romana Vlahutin, mesa duket janë takuar për të diskutuar në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.

Opozita kërkon largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj me argumentin se ka penguar drejtësinë të veprojë mbi vëllanë e tij të dënuar për trafik droge në Itali.

Ndërkohë kryeministri Rama i ka përdorur si mburojë dy ambasadorët teksa disa ditë më parë, ai tha se po të kishte gisht Fatmir Xhafaj do të kishte folur ambasadori Lu, ndërsa dje u shpreh se “zyra e BE në Tiranë konfirmoi se Xhafaj nuk ka trafikuar Kodin e Procedurës Penale për ekstradimet, pasi ai është bërë nën mbikëqyrjen t tyre”.

 Makinat e ambasadorevemakinat.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mashtroi drejtorin e Postës në Durrës dhe i mori 60 milion lekë, ja dënimi që kërkon Prokuroria
Dëshmitari X në video-rrëfimin për Agron Xhafajn: Siç ia bën njeriut do e pësosh, s'më solli një paketë cigare »
Article Logic
Execution time: 0.0043098926544189
array(1) { ["section"]=> string(88) "situata-e-trazuar-politike-ne-shqiperi-lu-dhe-vlahutin-drekojne-ne-mes-te-tiranes-121113" }