Situata në Delvinë, kryebashkiaku: Dy ura të pakalueshme drejt shembjes, shpëtohen 10 personat e izoluar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:42 01-12-2017 Situata në Delvinë, kryebashkiaku: Dy ura të pakalueshme drejt shembjes, shpëtohen 10 personat e izoluar

Edhe qyteti i Delvinës si dhe fshatrat përreth janë prekur nga përmbytjet për pasojë të rreshjeve të shumta megjithëse situata konsiderohet më pak alarmante se në zona të tjera të vendit.

I kontaktuar nga Newsbomb.al. kryebashkiaku i Delvinës Rigels Balili njoftoi se problem mbeten dy ura të rëndësishme që lidhin fshatrat Vanë dhe Vergo dhe që aktualisht janë të pakalueshme e rrezikojnë të shemben nga çasti në çast.

Në urën e Gurës në Vergo niveli i ujit ka arritut rreth 1.20 metër duke e mbukuar plotësisht urën.

Një lajm i mirë është ai i evakuuimit të 10 personave të cilët ishin bllokuar me furgon gjatë rrugës për në Sarandë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026089191436768
array(1) { ["section"]=> string(108) "situata-ne-delvine-kryebashkiaku-dy-ura-te-pakalueshme-drejt-shembjes-shpetohen-10-personat-e-izoluar-101566" }