Situatë e rëndë në Dibër, ujërat e zeza plasin rrugëve

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 11-07-2018 Situatë e rëndë në Dibër, ujërat e zeza plasin rrugëve Dibër

Rëndohet situata në rrugët e Dibrës nga ujërat e zeza.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i Partisë Demokratike Xhemal Gjunkshi, i cili nëpërmjet disa fotove të postuara në facebook, tregon se si është gjendja aktualisht.

Sipas Gjunkshit, banorët janë ankuar në Bashki, por askush nuk ka u kthyer përgjigje.

Postimi i plotë:

Bashkia Diber reklamon kanalet "elektorale" dhe i plasin ujerat e zeza ne mes te qytetit. Prej nje jave kanalet e zeza te lagjes Llixha dhe Kamen te perziera me ujin e vaditjese kane shperthyer rrugeve. Keto pamje jane sapo merr rrugen e fshatit Pollozhan ne dalje te qytetit te Peshkopise. Banoret dhe kalimtaret e shumte thone se jane ankuar ne Bashki por askush nuk u eshte pergjigjur.

36887360_2221267458104362_782478496562675712_n.jpg

36781676_2221266624771112_5922217463994384384_n.jpg

36904539_2221266738104434_5367687128236949504_n.jpg

36791127_2221266891437752_6209865970861735936_n.jpg

36772346_2221267024771072_1385682945066401792_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0049490928649902
array(1) { ["section"]=> string(60) "situate-e-rende-ne-diber-ujerat-e-zeza-plasin-rrugeve-127562" }