Situatë lufte në Turqi pas zgjedhjeve: Vriten 4 persona, arrestohen 17 të tjerë nga përleshjet

Publikuar tek: bota, më 17:32 10-06-2015 Situatë lufte në Turqi pas zgjedhjeve: Vriten 4 persona, arrestohen 17 të tjerë nga përleshjet

Një situatë e tensionuar është krijuar në Turqi pas zgjedhjeve. Përleshjet midis grupeve kurde rivale kanë shkaktuar 4 viktima, ndërkaq janë arrestuar 17 persona nga policia turke.

E gjitha nisi kur Aytac Baran, lider i një organizate bamirësie u vra në qytetin e Diyarbakir. 3 persona u vranë pas kësaj dhe 11 mbetën të plagosur.  Kjo situatë vjen vetëm disa ditë pas zgjedhjeve parlamentare në Turqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036803960800171
array(1) { ["section"]=> string(98) "situate-lufte-ne-turqi-pas-zgjedhjeve-vriten-4-persona-arrestohen-17-te-tjere-nga-perleshjet-13213" }