SKANDAL! Del testi i Matematikës para nisjes së provimit të maturantëve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:32 13-06-2018 SKANDAL! Del testi i Matematikës para nisjes së provimit të maturantëve foto ilustruese

Përsëritet skandali. Maturantët në të gjithë vendin zhvillojnë sot provimin e detyruar të Matematikës.

 

Mësohet se teksti ka qarkulluar përpara se të nisë provimi. Ndërsa provimi ka filluar në orën 10:30 dhe pritet të përfundojë në orën 12:00.

Kujtojmë se e njëjta situatë ndodhi edhe pak ditë më parë me provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, ku pati një përplasje mes deputetit të PD Luçiano Boçi dhe ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Kjo e fundit akuzoi deputetin Boçi se gënjente.

Sakaq, Boçi ka publikuar sërish foto me testin që po qarkullon.  

Po ashtu skandalin e ka denoncuar edhe Rigels Xhemollari, Ekspert i Institutit të Studimeve Politike.

Postimi i Luçiano Boçit:

vvvvvssss.PNG

Postimi i Rigesl Xhemollarit:

rigels.PNG

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shembja e Teatrit, Spaho: Rama kupton vetëm 'gjuhën e Kukësit'
Në mbështetje të protestës në Tiranë, minatorët e Memaliajt: Jemi më të papaguarit »
Article Logic
Execution time: 0.035436153411865
array(1) { ["section"]=> string(77) "skandal-del-testi-i-matematikes-para-nisjes-se-provimit-te-maturanteve-124211" }