SKANDAL/ Hekuri i madh bie nga lart në mes të skenës, shmanget mrekullisht TRAGJEDIA te Akademia e Arteve (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:13 12-01-2019 SKANDAL/ Hekuri i madh bie nga lart në mes të skenës, shmanget mrekullisht TRAGJEDIA te Akademia e Arteve (FOTOT) Koncerti, hekuri shkeputet lart nga skena

Një skandal ka ndodhur mbrëmë në ambientet e Akademisë së Arteve ku nisi sezoni i ri i orkestrës sinfonike të Radio Televizionit Shqiptar.

Mbrëmë në orën 19:00 salla e Akademise se Arteve u pushtua nga paniku pasi 5 minuta para se të niste koncerti, ra nje hekur i madh nga lart skenës. Publiku u tmerrua nga ajo që pa e përjetoi ndërsa muzikantët u munduan të marrin situatën nën kontroll dhe luajtën programin sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Fatmirësisht, askush nuk u lëndua dhe u shmang mrekullisht një tragjedi fatale, raporton newsbomb.al.

Publiku gjithsesi vazhdoi të ndjekë koncertin, mes kushteve të tmerrshme të të ftohtit dhe mes lutjesh që ndonjë hekur tjetër mos binte në kokat e tyre.

 Fotot: Newsbomb.al

ska1.jpgska3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065429210662842
array(1) { ["section"]=> string(95) "skandal-hekuri-i-madh-bie-nga-lart-ne-mes-te-skenes-shmanget-mrekullisht-tragjedia-fotot-148509" }