SKANDAL / Mes mbeturinave dhe rrënimit, kjo është gjendja e tmerrshme e kalasë së Gjirokastrës

Publikuar tek: aktualitet, më 23:28 13-01-2018 SKANDAL / Mes mbeturinave dhe rrënimit, kjo është gjendja e tmerrshme e kalasë së Gjirokastrës

Kalaja e Gjirokastrës është një nga më të mëdhatë dhe më të bukurat në vendin tonë, për vetë vlerat kulturore dhe hisorike që ajo mbart.

Por këto të dhëna të saj, nuk e kanë shpëtuar kalanë e Argjirosë, nga rrenimi dhe barbarizmi shqiptar i 27 viteve demokraci.

Gazetari lokal në Gjirokastër, Flori Asllani ka postuar në rrjetet sociale disa foto tronditëse të gjendjes aktuale të këtij monumenti kulture.

Fotot tregojnë se në çdo cep të kalasë legjendare të Gjirokastrës ka mbeturian dhe shkatërrim.

Më poshtë postimi dhe fotot e Kalasë së Gjirokastrës e mbuluar nga mbeturiant:

Screenshot_45.jpg

Screenshot_39.jpg

Screenshot_40.jpg

Screenshot_42.jpg

Screenshot_41.jpg

Screenshot_43_copy.jpg

Screenshot_44.jpg

Screenshot_43.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kanabis në bagazhin e makinës, ndalohet në kufi shqiptari që po trafikonte drogë drejt Greqisë
Meteorologët japin lajmin: Borë edhe në Tiranë. Ja kur pritet »
Article Logic
Execution time: 0.016026973724365
array(1) { ["section"]=> string(98) "skandal-mes-mbeturinave-dhe-rrenimit-kjo-eshte-gjendja-e-tmerrshme-e-kalase-se-gjirokastres-106482" }