Skandal në klubet e natës në Sarandë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:31 10-08-2017 Skandal në klubet e natës në Sarandë

Mijëra euro xhiro në natë por pa asnjë kupon tatimor.

Jo vetëm tavolina në fjalë por në të gjithë lokalin si dhe lokalet ngjitur përgjatë shëtitores së qytetit vërehet e njëjta situatë.
Pushuesit shprehen për newsbomb.al se kuponat tatimorë nuk jepen as për shezlongë, e as në lokalet gjatë ditës.
Ndërsa kontrollet nga autoritetet janë inekzistente, duket se ligji rëndon vetëm mbi ata tregtarë ambulantë që mundohen të nxjerrin bukën e gojës duke shitur buzë rruge.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031560182571411
array(1) { ["section"]=> string(42) "skandal-ne-klubet-e-nates-ne-sarande-88699" }