SKANDAL/ UET e Henri Çilit prezanton EDITORIALIN PLAGJATURË: Suksese në jetë o mendimtarë! (Shikoni ku e kanë marrë shkrimin ‘copy-paste’)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:26 29-01-2018 SKANDAL/ UET e Henri Çilit prezanton EDITORIALIN PLAGJATURË: Suksese në jetë o mendimtarë! (Shikoni ku e kanë marrë shkrimin ‘copy-paste’)

Universiteti Europian i Tiranës (UET) me pronar Henri Çilin, në editorialin e parë në revistën MAPO prezantohet me një PLAGJATURË.

Konstatimin e bën gazetari Elvin Luku i cili zbulon gjithashtu se shkrimi është marrë “copy-paste” nga wikipedia.

“Aq mirë e kanë përvetesuar filozofinë Çilo-UET-janë, sa as një artikull origjinal nuk shkruajnë dot filozofët-kontekstualistë. Lere pastaj të themelojnëe një shkollë...”, shkruan me nota të forta irone gazetari.

shkol.jpg

shkoll1.jpg

KOMENTI I PLOTË I ELVIN LUKUT:

Plagjature!!!

Shkolla Kontekstualiste e Tiranes ne editorialin e pare prezantohet me nje PLAGJATURE!!!

I gjithe teksti i gjoja filozofise anglosaksone, konkretisht Shkolla e Kembrixh, qe sikurse thuhet ka frymezuar te veteshpallurit "mendimtare", sic vetequhen ne shkrimin e MAPOS, eshte COPY-PASTE nga Wikipedia...

Perle!!!

Aq mire e kane pervetesuar filozofine Çilo-UET-jane, sa as nje artikull origjinal nuk shkruajne dot filozofet-kontekstualiste. Lere pastaj te themelojne nje shkolle...

Une ne reagimin tim te pare u kerkoja studime ketyre... Hahaha... keto dhe editorialin e kane fals...

Nuk i thoja kot Arian Çanit ne komentin tim, para se ti nxjerresh ne ekran, e tu besh publicitet, duhet te beje detyren si gazetar dhe moderator profesionist qe je, duke iu kerkuar PRODUKTIN (libra, botime, kerkime shekncore) dhe jo FASADEN...

SUKSESE NE JETE, O MENDIMTARE! (Ju lutem: Jo fjale pa dogane ne editoriale)

EDITORIALI ne MAPO: http://www.mapo.al/2018/01/debat-ne-prezantimin-e-pare-shkolla-kontekstualiste-e-tiranes-si-shkolla-e-kembrixhit/1

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026208877563477
array(1) { ["section"]=> string(138) "skandal-uet-e-henri-cilit-prezanton-editorialin-plagjature-suksese-ne-jete-o-mendimtare-shikoni-ku-e-kane-marre-shkrimin-copy-paste-108373" }