Skandali i fotos së Presidentit: 3 nga 4 krerët e besimeve fetare në këtë foto kanë vdekur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 01:03 25-12-2017 Skandali i fotos së Presidentit: 3 nga 4 krerët e besimeve fetare në këtë foto kanë vdekur

Presidenti Ilir Meta, në njoftimin për dhënien e shtetësisë shqiptare Kryepeshkopit Anastas Janullatos ka zgjedhur një fotografi që simbolizon bashkëjetesën fetare në vendin tonë.

Mirëpo pak janë ata që u ka rënë në sy një detaj te kjo foto e zgjedhur nga Presidenti për ta postuar në rrjetet sociale.

Tre nga katër krerët e besimeve fetare në Shqipëri nuk jetojnë më. Në fakt, i vetmi i mbetur gjallë është pikërisht Anastas Janullatos që mori sot shtetësinë shqiptare.

Tre të tjerët, Selim Muça, ish kreu i myslimanëve, Reshat Bardhi ish kreu i bektashinjve dhe Rrok Mirdita i katolikëve shqiptarë kanë ndërruar jetë. /Newsbomb.al

ewfwe4f43f3f3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13289880752563
array(1) { ["section"]=> string(96) "skandali-i-fotos-se-presidentit-3-nga-4-kreret-e-besimeve-fetare-ne-kete-foto-kane-vdekur-104262" }