SKANDALI/ Slavia Prague anulon ndeshjen me Teutën: Po hetohen nga policia!

Publikuar tek: sport, më 22:54 25-06-2016 SKANDALI/ Slavia Prague anulon ndeshjen me Teutën: Po hetohen nga policia!

Skuadra çeke, Slavia Prague që kishte përcaktuar datën dhe fushën për të zhvilluar ndeshjen miqësore me Teutën e ka anulluar atë me justifikim të çuditshëm. Çekët akuzojnë për korrupsion klubin durrsak, ndërsa në faqen e tyre zyrtare shkruajnë:

“Ndeshja e përcaktuar për sot me ekipin Teuta Durrës është anuluar. Arsyeja është çështja e korrupsionit të klubit shqiptar për lojërat e mëparshme, që janë duke u hetuar nga policia.

teuta-slavia_copy.jpg

“Kemi bërë ndryshime në program. Kemi bërë tre ndeshje të mira në kushte të shkëlqyera. Ne do të trajnohemi normalisht dhe do të përqendrohemi në ndeshjen e së martës kundër FC Rostov”, tha trajneri Dushan Uhrin.

Ne u kërkojmë ndjesë të gjithë tifozëve të Slavia-s, të cilët ishin përgatitur për këtë ndeshje, por Slavia për fat të keq e anuloi këtë ndeshje. Sfida e fundit në Austri, për Slavia-n do të luhet të martën nga ora 15:00 kundër FC Rostov”, njofton klubi çek.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03752589225769
array(1) { ["section"]=> string(77) "skandali-slavia-prague-anulon-ndeshjen-me-teuten-po-hetohen-nga-policia-44598" }