Skënder Gjinushi hyn në qeveri, PSD me dy zëvendësministra

Publikuar tek: politike, më 21:44 11-02-2016 Skënder Gjinushi hyn në qeveri, PSD me dy zëvendësministra

Skënder Gjinushi hyn në qeveri pas më shumë se një dekade në opozitë. Partia Socialdemokrate e mbetur jashtë parlamentit, tashmë do të ketë dy zëvendës ministra, ndërsa do të përfaqësohet edhe në nivel lokal.

Marrëveshja me kryeministrin Rama është konfirmuar nga Këshilli Kombëtar i kësaj partie, transmeton Vizion Plus. Emrat dhe ministritë ku do të përfaqësohet PSD nuk bëhen ende të ditura.

Gjatë kësaj mbledhje u përjashtuan është anëtaret e një grupi të pakënaqurish me kryetarin Gjinushi. Javën e kaluar, ata u bënë protagonistë të një incidenti në këtë parti, ku tentuan të ngrinin mocion mosbesimi ndaj kryetarit, por nuk u lanë të hyjnë në seli. Për këtë arsye, ata nuk janë më pjesë e strukturave drejtuese të PSD-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta për Byronë e Hetimit: Absurde teza se LSI nuk e do krijimin e saj
Alfred Peza: Ben Blushi nuk po bën mirë as shkrimtarin dhe as politikanin »
Article Logic
Execution time: 0.024977207183838
array(1) { ["section"]=> string(63) "skender-gjinushi-hyn-ne-qeveri-psd-me-dy-zevendesministra-32345" }