Snoop Dogg investon në kompaninë e kultivimit dhe shpërndarjes së marijuanës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:02 17-04-2015 Snoop Dogg investon në kompaninë e kultivimit dhe shpërndarjes së marijuanës

Reperi Snoop Dogg do të japë kontributin e tij për themelimin e një kompanie në San Francisko, e cila bën dërgesën e marijuanës medicinale sipas porosisë së klientit.

“Eaze” është kompania e cila dëshiron që të zgjerojë ekipin e të punësuarve dhe shpërndarjen e drogës mjekësore në çdo market. Investimi i Snoop Dogg-ut vjen pas bumit të pranimit ligjërisht të marijuhanës.

Eaze është themeluar nga Keith McCarthy në San Francisco. Vetëm në nëntor të vitit të kaluar  u siguruan 1.5 milionë dollarë rrënjë marijuane.

Marijuhana mjekësore është ligjore në 20 shtete, ndërsa marijuana e konsumit është e ligjshme në shtete si Alaska, Colorado dhe Washingtoni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02654504776001
array(1) { ["section"]=> string(81) "snoop-dogg-investon-ne-kompanine-e-kultivimit-dhe-shperndarjes-se-marijuanes-9018" }