Sonila Meço ka një "propozim": Të shfuqizojmë Kushtetutën dhe të besojmë parlamentarët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:40 23-07-2015 Sonila Meço ka një

Gazetarja Sonila Meço ka ironizuar me ligjet e votuara së fundmi nga mazhoranca në Kuvend, duke u shprehur se çdo projektligj duhet të jetë në shkelje të Kushtetutës.

Sipas Meço, mesa duket “faji” qendron te vetë Kushtetuta, pasi është ajo që nuk lejon zgjidhjen e gangrenave 25 vjeçare dhe “zgjidhja” më e mirë në këtë rast është të shfuqizojmë Kushtetutën dhe tu besojmë parlamentarëve.

“Domethënë çdo projektligj duhet të ketë një sine qua non ( kriter thelbësor): të jetë në shkelje të Kushtetutes... Kjo lidhet me çdo projektligj që prezantohet në temperatura mbi 40 gradë? Ai i arsimit, i pronave... Më ngjan se Kushtetuta po bëhet pengesë për zgjidhjen e 'gangrenave' 25 vjeçare... Më mirë shfuqizojmë Kushtetutën dhe besojmë parlamentarët, ata përderisa e shkelin, diçka e dinë”, shkruan Meço në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036412954330444
array(1) { ["section"]=> string(89) "sonila-meco-ka-nje-propozim-te-shfuqizojme-kushtetuten-dhe-te-besojme-parlamentaret-16859" }