Sot datëlindja e Azem Hajdarit, deputetja i bën dedikimin prekës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:10 02-12-2017 Sot datëlindja e Azem Hajdarit, deputetja i bën dedikimin prekës

Azem Hajdari (junior) ditën e sotme mbush 19 vjeç dhe motra e tij Rudina Hajdari, deputete e PD i ka dedikuar një urim të veçantë në rrjetet sociale.

Rudina Hajdari shkruan me emocione për vëllain e saj më të vogël, që mban dhe emrin e babait të saj, pishtarit të demokracisë, Azem Hajdari.

Deputetja e PD kthehet edhe njëherë pas në kohë dhe kujton momentet kur priste ardhjen në jetë të vëllait të saj. Datëlindjen e tij, Rudina e cilëson si ilaç për dhimbjen që familja e saj përjetonte në atë periudhë.

Azem Hajdari (Junior) lindi vetëm disa muaj, pas vrasjes së babait të tij Azem Hajdari më 12 shtator të vitit 1998 në qendër të Tiranës.

Më poshtë postimi Rudina Hajdarit:

 Screenshot_9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070710182189941
array(1) { ["section"]=> string(70) "sot-datelindja-e-azem-hajdarit-deputetja-i-ben-dedikimin-prekes-101687" }