Sot përvjetori i Kinostudios, aktori i njohur: Asnjë nuk kujtohet, kanë hallin e Teatrit mos ikën për lesh

Publikuar tek: kulture-art, më 19:14 11-07-2018 Sot përvjetori i Kinostudios, aktori i njohur: Asnjë nuk kujtohet, kanë hallin e Teatrit mos ikën për lesh Kinostudio

Sot është 66-vjetori i Kinostudios Shqiptare.

Aktori i njohur Astrit Çerma nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale, shprehet se askush nuk u kujtua për këtë ditë. Sipas tij shkak për këtë është zhvendosja e vëmendjes te vendimi për të shembur Teatrin Kombëtar.

“Kanë hallin e teatrit mos “ik për lesh” nga të “tjerët” se Kinustudion e bën vetë lesh e li. E ropën 26 vjet përpara pa mbushur e stërmbushur, dyzetvjet”- shkruan aktori.

Reagimi i plotë:

A e dini se.... Sot është 66 vjetori i ...kinostudios!... Shohë që...asnjë nuk kujtohet.... Ndofta kan të drejtë...Kan hallin e teatrit mos "iki për lesh" nga të "tjerët" se...kinostudjon...e bën vetë lesh e li..E ropën 26 vjetë përpara pa mbushur e stërmbushur...dyzetvjete.E hengren.E bluan.E coptuan pjese pjese dhe e kollofiten.Femijet e saj qe ajo ilindi,i mekoi,i rriti dhe..."çoçë"i beri. Askush,artista populli,te merituar,mjeshtra te medhenje,ndere te kombit qe nga ajo vodhen lavdine,jo qe nuk flasin por as guxojn te belbezojne ne kete pervjetor.Si te flasin?!..Në këtë luftë për "gjall a vdekje " të "Truallit të Teatrit" sjan të marr të ri-kujtojnë "truallin e kinostudjos" ku sot lulzojnë...pronat e profesorëve, ustallar, të këtyre çirakëve që ulurasin për...teatrin... O Zot.Duhet ti fshishe te gjitha qe ti sherbesh te tashmes sote. Kur them te gjitha kam parsysh se pari kujtesen. A.Çerma.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është lokomotiva e parë me avull në Shqipëri, së shpejti do e shihni në Tiranë (FOTOT)
»
Article Logic
Execution time: 0.0046610832214355
array(1) { ["section"]=> string(110) "sot-pervjetori-i-kinostudios-aktori-i-njohur-asnje-nuk-kujtohet-kane-hallin-e-teatrit-mos-iken-per-lesh-127570" }