Sot u rendit e nënta në listën e pasanikëve të Shqipërisë, kush është gruaja “shoqe” e Edi Ramës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:41 13-09-2017 Sot u rendit e nënta në listën e pasanikëve të Shqipërisë, kush është gruaja “shoqe”  e Edi Ramës

Studimi Europian Pashko dhe botimet Mapo publikuan sot listën e më të pasurëve të Shqipërisë, ku e nënta rënditej Vilma Nushin.

Nushi ishte e vetmja femër në listë. Jo më larg se dje deputetja e PD-së, Albana Vokshi lëshoi një lumë akuzash kundër Vilma Nushit si përfituese të një sërë koncesionesh nga qeveria "Rama 1". Vokshi,  e cilësoi Nushin si “shoqen” e Ramës përmes të cilës duhet të kalojnë të gjithë.

“Më të varfërit janë peng i Vilma Nushit, nëse nuk bëjnë check up familjet nuk marrin ndihmë ekonomike, asnjë patentë, asnjë shërbim... të gjithë duhet të kalojnë përmes shoqes së Ramës, Vilmës”, u shpreh Vokshi dje në Kuvend. 

 

vilma_copy.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019306182861328
array(1) { ["section"]=> string(99) "sot-u-rendit-e-nenta-ne-listen-e-pasanikeve-te-shqiperise-kush-eshte-gruaja-shoqe-e-edi-rames-92218" }