Spahiu: Në 1921, Parlamenti kishte thjesht BURRA

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:37 20-01-2015 Spahiu: Në 1921, Parlamenti kishte thjesht BURRA

Kreshnik Spahiu ironizon në facebook me parlamentarët e sotëm. Ai ka hedhur në profilin e tij një foto të vjetër të vitit 1921 ku janë të gjithë deputetët e parlamentit shqiptar të kohës. Dicitura që I ka vendosur kësaj foto është: “1921. Parlamenti I parë shqiptar. Asnjë vrasës, asnjë trafikant, asnjë përdorues droge, asnjë analfabet, asnjë skizofren, asnjë i çmendur, asnjë homoseksual. Thjesht BURRA”, shkruan Spahiu.

Ironia e kreut të Aleancës Kuq e Zi vjen pas debateve që  po zhvillohen sot në politikën shqiptare dhe kërkesës së vazhdueshme të PD për dekriminalizimin  e Kuvendit. Dhe në parlamentin e sotëm, për shkak të mënyrës sesi u zgjodhën deputetët nga krerët kryesorë të partive politike, gjen jo pak deputetë me të shkuar kriminale. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028854131698608
array(1) { ["section"]=> string(51) "spahiu-ne-1921-parlamenti-kishte-thjesht-burra-1002" }