Spikerja e "Report Tv" vë në lojë kolegët e televizionit News 24 për “begraundin” (FOTOT FLAGRANTE)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:28 16-02-2017 Spikerja e

Spikerja e Report Tv Erjona Rusi, vë në lojë me të drejtë kolegët e televizionit News 24.

Në dy strisha gjen përdorim një fjalë e huaj që fare mirë mund të ishte zëvendësuar në shqip. “Policia: Personat e arrestuar, me begraund kriminal", shkruhet në strishën e parë. Por sërish e njëjta fjalë gjen përdorim edhe në një lajm tjetër.

“Samarxhi: jemi komb me një begraund të pasur”.  Herën e dytë spikerja s’ka rezistuar dhe i ka ironizuar duke shkruar: “Se kështu pasurojmë shqipen por edhe inglishten". E vetëdijshme për faktin që kolegët do inatosen, Erjona shpjegon:
“E di që do inatosen kolegët po herën e parë rezistova, të dyten jo”.

erj.jpg

erj1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02551794052124
array(1) { ["section"]=> string(99) "spikerja-e-report-tv-ve-ne-loje-koleget-e-televizionit-news-24-per-begraundin-fotot-flagrante-68918" }