Spiropali: Babalja, telenovelë orientale e luajtur nga aktorë shqiptarë të PD-së

Publikuar tek: aktualitet, më 21:58 11-10-2018 Spiropali: Babalja, telenovelë orientale e luajtur nga aktorë shqiptarë të PD-së

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin “Open” me Eni Vasilin ka folur për çështjen “Babale”.

Spiropali tha se Partia Demokratike është kthyer në një telenovelë, pasi sipas saj edhe këtë çështje e kanë kthyer në një telenovelë orientale me aktorë shqiptarë.

Deputetja e PS-së e cilësoi ngjarjen të inskenuar, pasi shprehet se dhe hetimi i i prokurorisë tregon të njëjtën gjë.

“Një ngjarje e inskenuar kokë e këmbë, siç po del edhe nga hetimet e Prokurorisë. Është e njëjta prokurori e krimeve të rënda, po i njëjti prokuror që hetoi Tahirin. Këta njohin vetëm telenovelat orientale të luajtura nga aktorë shqiptarë. Këta e kanë kthyer partinë e tyre në një telenovelë të tillë. Këta nuk e kuptojnë se nuk merret pushteti me video të sajuar, por me votë”, tha Spiropali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRONDITËSE/ Kush është 13-vjeçarja që vdiq në Tiranë, U VRA nga një pjesëtar i familjes (EMRI)
Alfred Peza i thotë live Alibeajt: Ke vëllain trafikant droge »
Article Logic
Execution time: 0.0043430328369141
array(1) { ["section"]=> string(85) "spiropali-babalja-telenovele-orientale-e-luajtur-nga-aktore-shqiptare-te-pd-se-137494" }