Spitali Amerikan, gati bursat për studentët e ekselencës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:25 09-11-2018 Spitali Amerikan, gati bursat për studentët e ekselencës

Komisioni i Vlerësimit të Bursave të Spitalit Amerikan zhvilloi sot intervista me studentë ekselentë të Universitetit të Mjekësisë, të cilët janë pretendentët për të fituara bursa studimi.

 

Me studentët pati një komunikim intensiv, në disa gjuhë të huaja nga Komisioni i Vlerësimit të Bursave.

Komisioni i Vlerësimit të Bursave të Spitalit Amerikan njofton se fituesit do të shpallen së shpejti.

Intervistat me studentë të ekselencës u zhvilluan në ambientet e Spitalit Amerikan 3.

“Komisioni i Vlerësimit të Bursave që do t’u ofrohen studentëve ekselentë të Universitetit të Mjekësisë nga Spitali Amerikan, nismë e Dr. Klodian Allajbeu, u mblodh sot në ambientet e SA3. 
Në një seancë ekskluzive u zhvilluan intervista interaktive, komunikim në disa gjuhë të huaja, studentët të qartë e të fokusuar në pritshmëritë e profesionit të mjekut, impresionuese dhe shpresëdhënëse. Fituesit do shpallen së shpejti. Urime. Fatos Olldashi, Alfred Aga, Tritan Kalo, Nestor Thereska, Albana Mehmeti”. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kriza politike Rama-Meta, kush e ka fajin? Ja si kanë votuar lexuesit në SONDAZHIN e Newsbomb.al
Aksident i trefishtë në Berat, plagosen 3 persona »
Article Logic
Execution time: 0.020102024078369
array(1) { ["section"]=> string(62) "spitali-amerikan-gati-bursat-per-studentet-e-ekselences-140879" }