Enea Jorgji nuk do të gjykojë asnjë ndeshje të kampionatit as në këtë javë të 23­-të të Superligës. Arbitri nga…
Meritë të veçantë në fitoren e sotme të Atalantës kundër Napolit me rezultatin 0-2, sigurisht që ka gardiani kuq e…
Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj, ka fituar sot medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të Atletikës. Në garën e kërcimit për…
Shorti për Kampionatin Botëror në Water Polo, i cili u hodh në Budapest, u karakterizua me një gabim të madh…
Claudio Ranieri thotë se Leicester City do të jetë përgjithmonë i veçantë për të, pas historisë që shkroi në edicionin…
Alban Berisha është talenti i radhës nga Kosova që po shkëlqen në futbollin evropian. Futbollisti nga Peja, i rritur në…
Ditën e hënë u luajt derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e vlefshme për javën e 22-të të Superiores. Kjo ndeshje…
Armando Duka ka dhënë një intervistë për mediat, pas ceremonisë së zhvilluara te "Plazza" në kryeqytet për prezantimin e fanelave…
Është prezantuar pak minuta më parë në ambientet e hotel “Plazza” fanella e re kuqezi. Dizenjo e shqiponjës e stampuar…
Sulmuesi portugez i Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo ka shtuar koleksionin e tij të makinave luksoze.
Mario Capece është një prej emrave më të rëndësishëm të Partizanit, njeriu që punon pas kuintave por dora e tij…
Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë një ndeshje miqësore me Bosnje Hercegovinën me 28 mars.
Portieri i ekipit anglez Sutton United, Wayne Shaw, u fotografua duke ngrënë pite në stadium gjatë kohës që ekipi  tij…
Federata Shqiptare e Ftubollit do të prezantojë të mërkurën, më 22 shkurt, fanellën e re që do të mbajnë të…
Masato Fukui ka pësuar një aksident të rëndë automobilistik. Mesfushori i Skënderbeut po kthehej në Tiranë pas fitores 3-0 kundër…
Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.
Page 1 of 142

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al