Standartet e bukurisë ndryshojnë me kohën, ja çfarë pëlqehej atëhere dhe çfarë pëlqehet tani (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:04 14-04-2015

Standardet e bukurisë ndryshojnë gjatë gjithë kohës, e le më në 1000, 2000 apo 3000 vjet.

Në këtë video të prodhuar nga faqja amerikan BuzzFeed është analizuar një nga aspektet më të rëndësishme të stilit femërore: grimi. Në vtëm katër minuta ju mund asistoni në ndryshimin radikal të make-up, por edhe të kozmetikës së përdorur. Ato vijnë  nga kultura të largëta të kohës, si nga egjipti apo epoka elizabetiane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027626037597656
array(1) { ["section"]=> string(102) "standartet-e-bukurise-ndryshojne-me-kohen-ja-cfare-pelqehej-atehere-dhe-cfare-pelqehet-tani-video-8658" }