Starton seria A, Romës i mjaftojnë 45 minuta për të thyer Udinezen ­

Publikuar tek: sport, më 19:28 20-08-2016 Starton seria A, Romës i mjaftojnë 45 minuta për të thyer Udinezen ­

Seria A ka hapur siparin me sfidën e luajtur në “Olimpiko”.

Takimi Roma­Udineze përfundoi pak çaste më parë me rezultatin 4­0. Pjesa e parë përfundoi në barazim 0­0.

Në fraksionin e dytë të takimit, verdhekuqtë i dhanë një marsh më shumë lojës së tyre duke shënuar dy herë me Perotin në minutat 65′ dhe 75, realizime të dy nga pika e bardhë.

Më pas Xheko në minutën e 82′ dhe Salah në të 85′ çuan në 4­0 shifrat përfundimtare të kësaj sfide.

Për t’u përmendur është edhe dëmtimi i mbrojtësit të Romës, Manolas, i cili u zëvendësua në minutën e 80′ nga Fazio pas një problemi muskulor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është goli i Balajt sot në fitoren e Terek Groznit (VIDEO)
Çudira në futbollin shqiptar, mësoni çfarë ka ndodhur sot në (ar)miqësore »
Article Logic
Execution time: 0.0041229724884033
array(1) { ["section"]=> string(71) "starton-seria-a-romes-i-mjaftojne-45-minuta-per-te-thyer-udinezen-50359" }