Stoltenberg i NATO-s bisedë telefonike me Donald Trump

Publikuar tek: bota, më 22:29 18-11-2016 Stoltenberg i NATO-s bisedë telefonike me Donald Trump

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi sot se zhvilloi një bisedë telefonike të mirë me Donald Trump mbi të ardhmen e Aleancës dhe rëndësinë për një rritje të shpenzimeve mbi mbrojtjen nga vendet e tjera aleate.

Kjo është biseda e parë mes dy personaliteteve që prej fitores së Trump në garën për Shtëpinë e Bardhë më 8 nëntor.

Gjatë fushatës, kandidati republikan kishte lënë të kuptohet se do të vendosë kushte për vazhdimin e angazhimit të amerikanëve në NATO.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028396844863892
array(1) { ["section"]=> string(60) "stoltenberg-i-nato-s-bisede-telefonike-me-donald-trump-59983" }