Studentët e Bujqësorit bllokojnë autostradën Tiranë-Durrës, marshojnë drejt ministrisë së Arsimit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 06-12-2018 Studentët e Bujqësorit bllokojnë autostradën Tiranë-Durrës, marshojnë drejt ministrisë së Arsimit

Edhe Studentët e Universitetit Bujqësor në Institut kanë dalë sot në protestë.

Ata kanë marshuar nga Universiteti Bujqësor drejt autostradës Tiranë-Durrës, duke bllokuar qarkullimin e mjeteve.

Pritet që këta studentë t'i bashkohen studentëve që janë duke protestuar tpërpara ministrisë së Arsimit, ku kanë bllokuar rrugëne  Duurësit.

Këshillat Studentore të Universiteteve Publike i janë drejtuar me një kërkesë Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, ku paraqesin 4 kushtet e tyre. Ata i kanë lënë afat Ministrisë së Arsimit deri në orën 16:00 të ditës së sotme që të kthejë përgjigje për kërkesat e tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bllokohen rrugët në Korçës, studentët protestojnë (PAMJET LIVE)
Kryemadhi reagon për protestën e studentëve: Respekt dhe mirënjohje! »
Article Logic
Execution time: 0.024443864822388
array(1) { ["section"]=> string(103) "studentet-e-bujqesorit-bllokojne-autostraden-tirane-durres-marshojne-drejt-ministrise-se-arsimit-144122" }