Studentët e Dhjetorit në karriget e Pallatit të Kongreseve, festojnë 25-vjetorin e PD

Publikuar tek: politike, më 07:38 12-12-2015 Studentët e Dhjetorit në karriget e Pallatit të Kongreseve, festojnë 25-vjetorin e PD

Dje demokratët e Partisë Demokratike festuan 25-vjetorin e krijimit të saj në Pallatin e Kongreseve. Shumë foto u publikuan dje për lidershipin aktual dhe ish-drejtuesit, por shumë pak iu kushtua vëmendje studentëve të dhjetorit 1990, të cilët qenë të parët që u ndeshën me regjimin, protestuan e u futën në grevë urie.

Kjo është pikërisht një foto publikuar nga vetë ata, të cilët i urojnë ‘’Gëzuar’’ PD-së.

“Në 25 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike me Albert Kushti, Ajet Ramcaj, Ndue Antonio Lugja, Mimoza Ferraj si 25 vjet më parë! Atëherë në Sheshin "Demokracia" në Qytetin tonë "Studenti"  kurse sot në Pallatin e Kongreseve! GEZUAR PD!’’, shkruajnë ata.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E bija e Bujar Kaloshit në 25 vjetorin e PD: Babai u flijua për shtetin e së drejtës
Kritikoi Bashën te ‘’Zëri i Amerikës’’, por tërhiqet Eduard Selami në fjalën te Pallati i Kongreseve »
Article Logic
Execution time: 0.017620086669922
array(1) { ["section"]=> string(90) "studentet-e-dhjetorit-ne-karriget-e-pallatit-te-kongreseve-festojne-25-vjetorin-e-pd-27570" }