Studentët mblidhen masivisht para ministrisë së Arsimit (Ndiqni protestën LIVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 06-12-2018 Studentët mblidhen masivisht para ministrisë së Arsimit (Ndiqni protestën LIVE)

Ashtu siç ishte paralajmëruar ka filluar protesta e studentëve në Tiranë.

 

Studentët e universiteteve të Tiranës janë mbledhur në këto momente para ministrisë së Arstimit.

Siç shihet nga pamjet pjesëmarrja është masive. Kjo është dita e dytë e protestës së studentëve, të cilët kërkojnë heqjen e tarifës për provimet e mbartura, uljen e taksës dhe përmirësim të kushteve në konvikte.

Ndiq protestën live:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punë gjatë verës në SHBA, ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për STUDENTËT: Sot bën ftohtë jashtë, por...
Bllokohen rrugët në Korçës, studentët protestojnë (PAMJET LIVE) »
Article Logic
Execution time: 0.017054080963135
array(1) { ["section"]=> string(84) "studentet-mblidhen-masivisht-para-ministrise-se-arsimit-ndiqni-protesten-live-144120" }