Studentët paralajmërojnë serish protestë: Nesër para kryeministrisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:48 06-12-2018 Studentët paralajmërojnë serish protestë: Nesër para kryeministrisë

Pas protestës masive të studentëve ditën e sotme, ata kanë paralajmëruar se nuk do të ndalen as nesër duke kërkuar përgjysmimin e tarifave të shkollës.

Ata kanë bërë me dije se do të vijojnë sërish me protestën, ndërsa në orën 8:00 do të mblidhen para Kryeministrisë.

‘Do e diskutojmë me të gjithë studentët dhe do të marrim një vendim. Do të mblidhemi sërish nesër në të njëjtën mënyrë. Do shihet nëse do ketë reagim’, -tha një prej përfaqësuesve të Këshillit studentor.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetarja për studentët: Prindërit do pikëllohen përfundimisht, kanë paguar 5 vjet për fëmijën por diploma e tij nuk vlen asgjë!
Vodhi 8 banesa, arrestohet hajduti në Sarandë »
Article Logic
Execution time: 0.021842956542969
array(1) { ["section"]=> string(73) "studentet-paralajmerojne-serish-proteste-neser-para-kryeministrise-144158" }