Studiesit: Red Bull-i rrit rrezikun për goditje në zemër

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:42 08-05-2015 Studiesit: Red Bull-i rrit rrezikun për goditje në zemër

Njerëzit në ditët e sotme po ushqehen çdo ditë e më keq, nuk konsumojnë mjaftueshëm ujë dhe flenë pak gjumë. Kjo çon në lodhjen dhe dehidratimin e trupit dhe për të përballuar ditën ata konsumojnë pije energjike si Red Bull-i por, a është me të vërtetë Red Bull-i pije energjike po aq sa kafeja ose pijet me përbërës sode?

Sipas studiuesve Red Bull-i rrit rrezikun për goditje në zemër. Askush nuk e di çfarë përbërësish përmban Red Bull-i, si kancerogjenë apo alergjikë dhe se si do të reagonte çdo trup ndaj këtyre përbërësve. 3.5 miliardë Red Bull-a janë shitur vitin e kaluar në 143 vende. S

Sipas ekspertëve nuk duhet të konsumoni Red Bull nëse vuani nga:

- Ankthi

 - Presioni i lartë i gjakut

- Shumë stres

 - Ndjeshmëria ndaj kafeinës

- Dëmtime kardiovaskulare

- Dëmtime kronike –

* Sidomos gratë shtatëzënë nuk duhet që të përdorin Red Bull, por të fitojnë energjitë në mënyrë natyrale me stërvitje, ushqime të shëndetshme

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027261972427368
array(1) { ["section"]=> string(61) "studiesit-red-bull-i-rrit-rrezikun-per-goditje-ne-zemer-10679" }