Studiuesi polemizues nxjerr sheshit "SEKRETET E LUFTËS"

Publikuar tek: kulture-art, më 09:47 08-11-2017 Studiuesi polemizues nxjerr sheshit

Një nga studiuesit e rinj më polemizues dhe aktiv kudo ku flitet për historinë...

Erald Kapri, pedagogu dhe studiuesi i historisë, sapo ka publikuar librin “Sekretet e Luftës”, një botim voluminoz që tregon Shqipërinë tjetër në dokumentet britanike.

Pak para Panairit të Librit, pikërisht sot, Kapri do promovojë botimin e tij në ambientet e “Hotel Tirana” në orën 18:00, duke mirëpritur këdo që ka pasion historinë dhe ka interes të dijë më shumë për luftën e sekretet e saj.

eral.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kur shtetëzohej prona private, ish-drejtori i Arkivës publikon dokumentin e debatit Enver Hoxha-Mehmet Shehu
Mbi 70 vepra të pabotuara, shkrimtarja e revoltuar për Kasëm Trebeshinën: Sa ishte gjallë pak folën nga frika se] »
Article Logic
Execution time: 0.004586935043335
array(1) { ["section"]=> string(59) "studiuesi-polemizues-nxjerr-sheshit-sekretet-e-luftes-98778" }