Sulm me bombë në Turqi, 2 të vdekur, 33 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:24 25-11-2016 Sulm me bombë në Turqi, 2 të vdekur, 33 të plagosur

Të pakten 2 persona kanë humbur jetën dhe 33 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në jug të Turqisë.

Mësohet se shenjëstër e këtij sulmi me bombë ishte një ndërtesë qeveritarë dhe lajmin po ashtu e kanë konfirmuar zyrtarë të qeverisë.

"Agresorët duhet të jenë të sigurt se ky shekull dhe ky vend do t'i groposë të gjithë ata që kryejnë akte terrori” mësohet të ketë thënë ministri turk i Energjisë, Berat Albayrak.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.052428007125854
array(1) { ["section"]=> string(55) "sulm-me-bombe-ne-turqi-2-te-vdekur-33-te-plagosur-60625" }