Sulm me granatë në Suedi, humb jetën 8-vjeçari

Publikuar tek: bota, më 09:44 23-08-2016 Sulm me granatë në Suedi, humb jetën 8-vjeçari

Një djalë 8-vjeçar është vrarë si pasojë e një granate të hedhur në një apartament në një qytet suedez.

Lajmi është bërë i ditur nga policia suedeze dhe mediat e huaja ku bëjnë të ditur që rasti ka ndodhur në qytetin e Goteborgut

Yuusuf  Ëarsame ishte nga Birmingham i Britanisë së Madhe, ishte duke fjetur në dhomën e ndejës pasi ishte për vizitë tek të afërmit e tij.

Sipas raportimeve të policisë, sulmi mendohet se ndodhi për shkak të disa mosmarrëveshjeve të disa personave të botës së krimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.059558153152466
array(1) { ["section"]=> string(51) "sulm-me-granate-ne-suedi-humb-jeten-8-vjecari-50579" }