Sulm terrorist autobuzit të shkollës, deri tani 43 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 12:05 09-08-2018 Sulm terrorist autobuzit të shkollës, deri tani 43 të vdekur Foto nga shperthimi

Një sulm terrorist ka ndodhur sot në Saada, Jemen, ku një autobus i shkollës është sulmuar ndërsa po transportonte fëmijët.

43 të vdekur deri më tani dhe 60 të plagosur ku më së shumti prej tyre janë fëmijë raporton Ministria e Shëndetsisë së Jemenit.

“Pas një sulmi mëngjesin e sotëm ndaj një autobusi që transportonte fëmijë në një treg të Dahyan, në Saada juglindore, në  spital kanë mbërritur dhjetëra të vdekur e të plagosur” shkruan në faqen e saj në Twitter Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq në Jemen.

Akush nuk e ka marrë përsipër sulmin terrorist por mendohet të jetë  udhëhequr nga  një koalicion arab i drejtuar nga Arabia Saudite.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjest heroik, dhëndri ndërpret dasmën, shpëton 18-vjeçarin nga mbytja
'Hapni derën, foshnja ime po vdes', fëmija rrezikon jetën në avion (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.026341915130615
array(1) { ["section"]=> string(66) "sulm-terrorist-autobuzit-te-shkolles-deri-tani-43-te-vdekur-130601" }