Sulmet terroriste në Europë, Kodheli takim me ambasadorin e Arabisë Saudite

Publikuar tek: politike, më 18:52 23-03-2016 Sulmet terroriste në Europë, Kodheli takim me ambasadorin e Arabisë Saudite

Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli priti në një takim ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite në vendin tonë, z. Talat Salem Radwan.

Ky takim vjen në një moment të rëndësishëm, kur komuniteti ndërkombëtar është i goditur nga sulmet e elementëve terroristë që kanë ndodhur së fundmi në disa kryeqytete të botës.

Të dy autoritetet diskutuan për mënyrat e shkëmbimit të eksperiencave dhe bashkëpunimit, veçanërisht në fushën e inteligjencës.

Ministrja Kodheli dhe ambasadori i Arabisë Saudite z. Talat Salem Radëan shkëmbyen pikëpamjet e tyre në lidhje me ekstremizmin e dhunshëm dhe terrorizmin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Projektligji Idrizi-Doda, dështon mbledhja e Këshillit të Legjislacionit
“Drejtësia”, arrihet marrëveshja për çështjet teknike, Halimi: Nëse vazhdohet kështu, dakord edhe politikisht »
Article Logic
Execution time: 0.50783109664917
array(1) { ["section"]=> string(80) "sulmet-terroriste-ne-europe-kodheli-takim-me-ambasadorin-e-arabise-saudite-35842" }