Sulmohet Ambasada e Kosovës

Publikuar tek: politike, më 15:50 10-08-2018 Sulmohet Ambasada e Kosovës Ambasada e Kosoves ne Suedi

Ambasada e Kosovës në Suedi  ka rënë pre e një sulmi.

Persona ende  të paidentifikuar kanë sulmuar me mjete të forta Ambasadën, duke thyer  xhamin e një prek dritareve të ndërtesës. Për këtë ngjarje ka reaguar Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës.

Ministria e Jashtme ka dënuar këtë sulm duke u shprehur se mund të shkaktonte dhe lëndime ndaj personelit. Sakaq, falenderon autoritetet suedeze për reagiimiin e shpejtë dhe për bashkëpunimin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Inteligjenca amerikane: Në rrezik jeta e Pandeli Majkos
Masakra në Selenicë, reagon deputeti i Vlorës, akuza të rënda qeverisë »
Article Logic
Execution time: 0.020262956619263
array(1) { ["section"]=> string(34) "sulmohet-ambasada-e-kosoves-130730" }