Sulmuesi i kombëtares bën hapin e madh në karrierë, transferohet në ekipin e madh polak

Publikuar tek: sport, më 20:12 12-07-2017 Sulmuesi i kombëtares bën hapin e madh në karrierë, transferohet në ekipin e madh polak

Armando Sadiku është tashmë zyratarisht një lojtar i Legias së Varshavës.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka kaluar me sukses testet mjekësore në klinikën “Enel-Sport” në Varshavë dhe ka nënshkruar marrëveshjen me klubin e tij të ri.

Kalimin në Poloni e ka zgjedhur vetë Armando Sadiku duke qënë se pas datës 1 korrik kontrata e tij me Zyrihun kishte përfunduar dhe ai nuk kishte asnjë detyrim ndaj klubit kryeqytetas.

Sadiku shihet si një afrim i rëndësishëm i cili mund ti bëjë tifozët e “legjionarëve” të harrojnë paraqitjet jo të mira të Thomas Necid. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këngëtarja me famë botërore s'e harron dot futbollistin shqiptar pas aventurës në Mikonos, shikoni çfarë e nxjerr "zbuluar”
Peticion për Bashën: Të anulohet gara për kreun e PD, zgjedhjet janë të imponuara dhe përjashtuese »
Article Logic
Execution time: 0.050177097320557
array(1) { ["section"]=> string(92) "sulmuesi-i-kombetares-ben-hapin-e-madh-ne-karriere-transferohet-ne-ekipin-e-madh-polak-85949" }