Sulmuesi i njohur gjerman uron në shqip Krishtlindjet

Publikuar tek: sport, më 19:51 24-12-2015 Sulmuesi i njohur gjerman uron në shqip Krishtlindjet

Me rastin e festës së krishtlindjes shumë personalitete të njohura në mbarë botën kanë uruar fansat e tyre dhe të shumtë kanë qenë atë që e kanë bërë këtë në gjuhë të ndryshme.

I fundit është sulmuesi gjerman i Bayern Munich, Thomas Muller, i cili ka uruar festën në dhjetra gjuhë të botës.

Mes tyre ndodhet edhe urimi në gjuhën shqipe, për të gjithë ata tifozë të shumtë jo vetëm të skuadrës bavareze, por edhe të Kombëtares gjermane në Shqipëri dhe Kosovë.

Urimet, Muller ka preferuar t’i shoqëroj me këtë foto, ku ai dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje.

muller.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen sponsorët e Kombëtares, ja si mund të jenë fanellat e reja në Francë
Formacioni i vitit në Serie A, Inter dhe Napoli dominojnë listën »
Article Logic
Execution time: 0.017619848251343
array(1) { ["section"]=> string(59) "sulmuesi-i-njohur-gjerman-uron-ne-shqip-krishtlindjet-28489" }